הגישה שלי לאימון

בהפשטה, ניתן לומר שישנם שני קצוות לרצף התאוריות והמודלים המהווים את הבסיס לאימון. בקצה האחד, האימון האונטולוגי, העוסק ביצירת שינוי בהוויית המתאמן, שינוי שיאפשר לו לשנות את הדרך בה הוא חווה את חייו, או נוכח בהם. בקצה השני, האימון הקוגניטיבי-התנהגותי, העוסק ביצירת שינויים התנהגותיים אצל המתאמן, כאלו שיאפשרו לו לשנות את הדרך בה הוא פועל בחייו.

עוד על המודל הקו אקטיבי אפשר ללמוד כאן:

ה-קו בקו-אקטיבי מייצג מערכות יחסים, חיבור, אינטימיות ושיתוף פעולה. הקו שבתוכנו הוא סקרן, מקשיב לעומק, שומע ניואנסים ומשאיר מקום לאחר. האקטיבי בקו-אקטיבי מייצג כח, כיוון, פעולה והשגת מטרות. האקטיבי שבתוכנו הוא אמיץ, יש בו בהירות ונחישות והוא לוקח שליטה. הקסם קורה כששתי האנרגיות הללו מתערבבות. כשפעולה נולדת מתוך נוכחות, מודעות וחיבור. המיזוג של שתיהן מאפשר מעבר מחשיבה של "זה או זה" לחשיבה של "גם זה וגם זה" ומרחיב בכך את חיינו כפי שאנחנו חווים אותם ופועלים בהם.

לתפיסתי, הוויה ועשייה חשובים באותה מידה ליצירת שינוי, ועל כן בחרתי ללמוד ולאמן על פי המודל הקו אקטיבי, אותו ניתן למקם בערך באמצע הרצף. ב- 2012 הוסמכתי כמאמנת על ידי בית הספר הבינלאומי CTI – The Coaches Training Institute. זהו בית הספר הותיק והגדול בעולם, שהסמיך בעשרים וחמש השנים האחרונות כ- 40 אלף מאמנים בעשרים מדינות שונות.

מהות המסע שאני עושה עם לקוחותי הוא המסע לכאן ועכשיו. אל כל מה שכבר נוכח ועוצמתי, אל מה שחשוב להם, אל מה שהם רוצים ומלאי תשוקה לגביו. תהליך האימון חושף את כל אלו ומעניק ללקוחותי מצפן שעל פי יוכלו לקבל החלטות שיאפשרו להם הגשמה עצמית עכשיו ובעתיד. התהליך הוא רק ההתחלה, מה שקורה אחריו הוא המסע האמיתי.