האם אימון עובד?

ככל שעולה המודעות לתחום האימון, עולה גם הצורך לבנות בסיס מחקרי הבוחן את ההשפעה שלו על לקוחות פרטיים וארגוניים ובודק את הלגיטימיות שלו. הנה כמה נתונים מעניינים:

הארגון הבינלאומי למאמנים, ה- ICF, עוסק אף הוא במחקר בתחום, ומפרסם נתונים ממחקרים שהוא עורך ברחבי העולם. ממחקר שנערך לפני מספר שנים עולים הנתונים הבאים לגבי יעילותו של תהליך האימון:

  • 99% מן המתאמנים בסקר היו מרוצים מהחוויה הכוללת של האימון

  • 95% מן הנחקרים היו מרוצים מהמאמן שלהם (ונתנו לו ציון "טוב" או מצויין")

  • 96% מן הנחקרים היו חוזרים להתאמן לו היו מוצאים את עצמם בנסיבות שהובילו אותם לאימון מלכתחילה

  • 5 התחומים העיקריים שהושפעו לטובה מן האימון (שציינו המשתתפים בסקר) הם - בטחון עצמי, מערכות יחסים, יכולות תקשורת ותקשורת בין אישית ותפקוד בעבודה.

[המחקר נערך בקרב 2,165 מתאמנים ב- 64 מדינות. מקור: ICF Global Coaching Client Study 2009]

ב- 2012 הוכרז שיתוף פעולה בין בית הספר לאימון CTI בו למדתי, לבין ה- Institute of Coaching בביה"ס מקלין לרפואה, שהוא שלוחה של אוניברסיטת הרווארד בארה"ב. המיזם נועד לקדם מחקר בתחום האימון בכלל, והאימון הקו אקטיבי בפרט. באותה שנה פירסמה ,Ann Betz חוקרת מוח ומאמנת קו אקטיבית מוסמכת, סקירה אקדמאית התומכת בסברה שהבסיס המדעי בתחום חקר המוח תומך ביעילותו של המודל הקו אקטיבי.

 

את הדו"ח המלא ניתן לקרוא כאן:

כמאמנת, אני מאמינה בכל ליבי בכלי שאיתו אני עובדת. ראיתי לא מעט הצלחות אצל לקוחותי ואני מאמינה שאימון יכול לחולל שינוי אמיתי בחיי המתאמן. עם זאת, אימון הוא לא קסם, והוא לא עובד בכל מצב ובכל תנאי. הכימיה בין המאמן למתאמן, האחריות שלוקח המתאמן לשינוי שהוא רוצה ליצור בחייו, המקצועיות והנסיון של המאמן הם רק חלק מהמשתנים הקריטיים במשוואה.

 

אז איך יודעים אם אימון יעבוד בשבילי?

 

כמו בכל דבר בחיים, בודקים, בוחרים, וקופצים קפיצה קטנה של אמונה פנימה. אני מציעה פגישה ראשונה בעלות מופחתת שתאפשר לכם ולי להתרשם מהפוטנציאל הגלום בקשר האימוני בינינו.