בין שינוי לטרנספורמציה

"מה את מחפשת באימון?" שאלתי אותה. "שינוי". היא אמרה. "להיות קצת פחות רגישה, לגדל עור עבה יותר כדי שיהיה לי קל יותר להסתובב בעולם".

הרבה אנשים מגיעים לאימון כדי לשנות משהו בחיים שלהם. להשתנות. ואנחנו, כמאמנים אוהבים את המילה שינוי, אוהבים לעסוק בו, לעשות לו מקום, להאמין שאפשר ולהראות את הדרך. אבל שינוי אמיתי, ארוך טווח וקבוע לא יכול להגיע ממקום של הרחקה. כדי להשתנות אנחנו צריכים קודם כל לקבל את מה שיש ולהפסיק להילחם בו. רק מתוך התבוננות שקטה נוכל להתחיל להבחין במציאות כמו שהיא, לראות במה בחרנו באמת ולמה זה היה נכון עבורנו. רק השלמה עם הבחירה הזו יכולה להביא לטרנספורמציה ובחירה מחדש מתוך מה שנכון לנו, כאן ועכשיו. אולי זו תהיה בחירה אחרת, אולי זו תהיה אותה בחירה בדיוק, שוב.

"למה את רוצה להשתנות?" שאלתי אותה. "אולי הרגישות שלך היא המתנה שלך? אולי באמצעותה תוכלי לחולל שינוי בחיים שלך, בחיים של הקרובים אלייך? בעולם?" ואז היא בכתה, האישה היפה הזאת. בכי של הקלה, בכי של מי שסוף סוף קיבלה אישור להניח את כלי המלחמה בצד ולנוח.

שינוי הוא אירוע - קטן או גדול - ובדרך כלל הפיך. טרנספורמציה היא תהליך, עם תוצאה בעלת אופי קבוע. בעוד שינוי עוסק ביצירת היבדלות מן העבר "הלא מוצלח", טרנספומציה הופכת את העבר ברגע אחד להגיוני ונכון עבורנו, ובכך מאפשרת לעתיד חדש להיפתח. לשם אנחנו שואפים באימון.

#שינוי #טרנפורמציה #קבלה

מחשבות שאני אוהבת
מחשבות אחרונות
ארכיון
תיוגים
No tags yet.